מאמרים

חשיבות הקהל בתוכניות טלוויזיה

כל מי שהיה ילד או נער בשנות השמונים, ודאי זוכר את התקופה בה היה רק ערוץ אחד ואת ההמתנה לימים בהם משודרות תכניות מבדרות ומהנות כמו "זהו זה". כשהגיע היום בו "זהו זה" הייתה משודרת, כולם היו יושבים נרגשים מול המסך עם חברים ובני משפחה. במהלך התוכנית כשהמצלמה התמקדה מדי פעם בקהל היושב באולפן, לא היה ילד שלא היה מפנטז על כך שיום יבוא וגם הוא יוכל להיות חלק מהקהל הזה, יום בו גם הוא יצחק בקולי קולות מהאלתורים של מושונוב או גליקמן ואולי גם אותו יצלמו - כי כבר בשנות השמונים זה היה ברור – קהל בתוכניות טלוויזיה, תורם לאווירה הן באולפן והן בבית של הצופים.

הנאת הקהל עוברת מסך
תכניות טלוויזיה כמו ריאליטי, שעשועונים, תכניות אירוח ותוכניות בידור, מעוניינות להעביר לצופים שלהן חווית צפייה של כיף, התרגשות והנאה. אז נכון, שבשביל שהמטרות הללו אכן ייושמו, רוב האחריות על כך מונחת על התוכן של התוכנית ועל הכישרון של משתתפיה, אך יחד עם זאת, בכוחו של קהל באולפן, אשר צוחק, מתלהב, מתרגש ומוחא כפיים לתרום משמעותית לאווירה באולפן ולצורה בה אותה תכנית תעבור דרך מסכי הטלוויזיה אל הצופים בבית.

אז נכון שבתוכניות דרמה, נוכחותו של קהל באולפן תהיה מיותרת, מכיוון שתוכניות אלו מעבירות חווית צפייה אישית ואינטימית. אך בתוכניות קומיות כמו ארץ נהדרת או מצב האומה ובתכניות מוסיקה כמו הכוכב הבא או אקס פקטור, שהן תכניות המעוניינות להעביר אווירה של כיף, של התרגשות או של הזדהות - נוכחות הקהל, העברת תחושותיו השונות אל הצופים בטלוויזיה על ידי הקולות ולעיתים אף באמצעות צילומו, תסייע בהעברת אווירה דינאמית, חיה וכיפית שבכוחה לעבור כל מסך.

בחירת הקהל
כמובן, שבכדי שנוכחות קהל בתוכניות טלוויזיה תעביר את האפקט המבוקש, ישנה חשיבות לבחור בקהל איכותי, אשר מתחבר לתכנים של אותה תכנית טלוויזיה, מזדהה ומחבב את כוכביה – קהל אשר יתרום את חלקו לאווירה הנעימה באולפן ובתמורה יזכה בחוויה בלתי נשכחת - חוויה שחברת

קהל TV יכולה לספק עבורם.
 

חברת קהל TV מתמחה בתיאום קהל לתוכניות טלוויזיה פופולאריות מז'אנרים שונים כמו: בידור, מוזיקה, שעשועונים, ראליטי ועוד.

פנייה לחברת קהל TV בבקשה להשתתפות כקהל בתוכנית טלוויזיה תהווה חוויה בלתי נשכחת הן ליחידים, משפחות וחברים והן בתור פעילות לקבוצות מאורגנות. אז במידה ואתם מעוניינים לקחת חלק מהחוויה המיוחדת הזאת, אתם מוזמנים ליצור קשר עוד היום עם קהל TV.