מאמרים

מושגים חשובים בתעשיית הטלוויזיה הישראלית

תעשיית הבידור, נחשבת כתעשייה זוהרת ומפתה ואנחנו כקהל הזוכה בהיכרות עם התעשייה רק באמצעות הטלוויזיה, המגזינים ואתרי האינטרנט העוסקים בנושא, מוצאים את עצמנו צמאים למידע נוסף בנושא, אשר יקרב אלינו ולו במעט את הזוהר של התעשייה ושל האנשים המהווים חלק ממנה.
בכדי להכיר את תעשיית הבידור, קצת יותר מקרוב, הנה מספר מושגים, שכולנו נתקלנו בהם, בין אם זה בטלוויזיה ובין אם זה במגזינים, אך לא תמיד הבנו לעומק, את הפרוש שלהם:

 ריאליטי – כולנו מכירים תכניות ריאליטי ורובינו גם צופים בתכניות מהז'אנר הזה, כמו: הכוכב הבא, האח הגדול, הישרדות ועוד.. אך לא לכולנו יצא להכיר לעומק את משמעות המושג. תכניות ריאליטי הן בעצם תכניות מציאות – תכניות בהן המשתתפים הם ברוב המקרים אנשים שאינם שחקנים ומופיעים בתכנית בתפקיד עצמם.
תכניות ריאליטי אינן מתוסרטות ומתעדות אירועים אמתיים במועד ההתרחשות שלהן – מלבד עריכה ולעיתים התערבות הפקתית כזאת או אחרת.
ישנן עוד מגוון אלמנטים המאפיינים תכניות ריאליטי כמו: ניפויים של משתתפים, הצבעת הקהל עבור המשתתפים האהובים עליו, שופטים ויועצים וכדומה.
תכנית ראליטי יכולה להיות מצולמת באחד מאותם אולפני טלוויזיה בנוכחותו של קהל, כמו במקרה של כוכב נולד או בקטעי הקישור באולפן מחוץ לבית בתכנית האח הגדול והיא יכולה להיות מצולמת גם בלוקיישנים אחרים כמו במקרה של הישרדות.

פאנל – תכניות פאנל הינו ז'אנר פופולארי של תכניות טלוויזיה העוסקות ברוב המקרים או בתכנים פוליטיים וחדשותיים, בנושאי לייף סטייל או בתכנים בידוריים והומוריסטים. תכנית פאנל מצטלמת באולפן טלוויזיה, כאשר הקונספט שלה הוא להפגיש מספר אישים וליצור ביניהם שיחה מעניינת ודינאמית או מצחיקה. בניגוד לדרמות ולקומדיות, חברי הפאנל יופיעו ויוצגו בדמותם ובשמם ולא בדמות בדויה. תכניות פאנל יכולות להיות מבוססות על משתתפים קבועים אשר מדי פעם מארחים אנשים אחרים והן יכולות לכלול מנחה אחד קבוע, כאשר בכל תכנית יתחלפו חברי הפאנל המופיעים לצדו. בין תכניות הפאנל הבולטות של השנים האחרונות ניתן למצוא את : מצב האומה, מועדון לילה, שיחת היום ועוד..

קומדיית מצבים (סיטקום) - קומדיית מצבים הינו ז'אנר של סדרות טלוויזיה, שהמאפיין שלהן הוא בהתמקדות בדמויות שונות וקבועות ובהתמודדות שלהם עם מצבים קומיים שונים. בין סדרות הסיטקום הפופולאריות של השנים האחרונות:  רמזור, סברי מרנן, אחד העם 1 ועוד..

תוכנית אירוח – תוכנית אירוח, כשמה, הינה תכנית במסגרתה מנחה התכנית מארח אדם או קבוצה של אנשים במטרה לשוחח על נושאים שונים אשר קשורים הן לנושא התכנית והן לאנשים עצמם, סיפורם האישי או המקצוע בו הם עוסקים. בין תוכניות האירוח ששודרו בשנים האחרונות: המעגל עם דן שילון, תוכנית קיציס ושישי עם טל ברמן.

כל אותם ז'אנרים ועוד נוספים, מצולמים במקרים רבים באולפני טלוויזיה בנוכחות קהל. חברת קהל TV מאפשרת לכם להגיע ולהשתתף כקהל באחת מאותן תכניות טלוויזיה ולקחת חלק בחוויה מהנה ומיוחדת אשר תסייע לכם להכיר מקרוב את תעשיית הבידור הישראלית.

 כך שאם לצד ההיכרות אם המושגים, אתם מעוניינים גם לחוות אותם בפועל, אתם מוזמנים ליצור קשר עם חברת קהל TV ולהגיע ולהשתתף כקהל באחת מאותן התכניות. ההשתתפות כקהל בתכניות טלוויזיה דרך חברת קהל TV אינה כרוכה בתשלום.